Internationale Selecties 01 / 06 / 2006
JUMPING
* CSIO**** Lisboa (POR) 01 / 06 / 2006...
LAMICELL JUMPING TEAM
Michel Blaton : Titane - Kalimera du boischaut
François Bossu : Idalpha de Loiseliere - Kali de L"espinette - Lucky-Loke R
Kristof Cleeren : Capriola v/d Helle - Cardoso v/d Helle - Precious
François Mathy jr. : Ivoire du Rouet - Calmero Orion - Undercover Agent
Patrick Mc Entee : Calva Mury Marais Z - Sherry Mury Marais Z - Ever Mury Marais Z
* CSIO Luzern (SUI) 01 / 06 / 2006
Ludo Philippaerts : Parco - Tauber v/h Kapelhof - Wonderfull Miltoo
* CSI*** Bourg en Bresse (FRA) 01 / 06 / 2006
Gilbert De Roock : Obalia JPP - Carlson - Esther
Philippe Lejeune : Vigo d"Arsouilles - Sarah de St. Pierre - Kingchem - Mighty de Riverland - Sungraaf
Jill Smits : Giotto - Pomone - Kanouk des Essarts - Texas V.L.
Cindy Vanderstraeten : Impatiens du pré - Prince Jelko - Melodie des Rottes - Krissnee du Defey - Qannango van Sint Maarten - Malain de la Croix
* CSI** Barcelona (ESP) 02 / 06 / 2006
Ghislain Brocard : Harvard - Odejus de l"Eau - Rivale des Houlpays - Gospel de Gamel
Candice Lauwers : Hotesse des Aubiers - Odina - VIktoria v/d Abeelhoeve
Gudrun Patteet : Frisomat Nelke Waterschoot - Firsomat Golden Drum - Monark deu Marronnet - Taxi - Quiere me Mucho v/h Waterschoot - Wannes van "t Heirhof
Lieven Van Decraen : Oscar - Gentle - Phoenix la Ghetto
* CSI** Saint Tropez (FRA) 01 / 06 / 2006
Els Dammen : Hey Bubba - Oklahoma
Dag Keymolen : Ungaro DL - Verdi
Jos Lansink : Wake Up van Overis - Valentina van "t Heike - Turbo R - Cavalor Cumano
Fanny Machiels : Addy The Eagle - Ronaldo
Willem Meeus : Pepita - Diamond of Qatar - Sauveur de la Cour
Judy-Ann Melchior : Levisto Z - Espoir Z - Olympic Z - Chicago Z
Bart Soetaers : Owdy - Lelie
Danny Van Den Bosch : Jabbawocky - Pikachu
Evelien Van Den Bosch : La Ina - Schnebbel of the Lowlands
Paul Van Den Bosch : Charly - Rosa
* CSIOY Compiègne (FRA) 01 / 06 / 2006
Yves Awouters : Vagebond van Geenerheese - Raltano van het bos
Pieter Devos : Ortega D - Tekila D
Gudrun Patteet : Frisomat Nelke v/h Waterschoot - Monark u Marronnet
Charlotte Theisman : Ulmajor - Guepona des Brumes
Jan Vlemmix : Meyboom"s Uthago - Vento v/h Lindehof
* CSIOJ Compiègne (FRA)
Rosella De Simone : Nolino - Somthing Special
Wouter Devos : Cantaloup - Wanda v/d Wezelse Heihoeve
Jessica Geurts : Agrovorm"s Not Again - Cherry Pic
Marjan Poukens : Patser R - Little Lady
Kevin Spiessens : Napolion - Quick v/d Zuuthoeve