INTERNATIONAL SELECTIONS 17 - 20 / 06 / 04
JUMPING
* CSIO Rotterdam (NED) 17 - 20 / 06 / 04
Dirk Demeersman : Clinton - Orlando v/d Heffinck - Platina v/d Cumul
Ludo Philippaerts : Parco - Chatman - Verelst Quebec - Up to date
Jos Lansink : Ak Cumano Z - Pasolini - Edna
Marc Van Dijck : Verelst Goliath - Verelst Roxanne - Charisma 3
Philippe Lejeune : Kingchem - Kashmir - Karioka del Follée
Chef d"équipe : Lucien Somers...
* CSI*** Lons Le Saulnier (FRA) 18 - 20 / 06 / 04
James Peeters : Millar - Ravel - Pit"s Son
Jill Smits : Giotto - Lurioso d"Hoogpoort - Nell d"Hoogpoort
Cindy Van der Straten : Mélodie des Rottes - Hugo du Challois - Idéal
Champeix - Jacady des Champs - Urbie
Patrick Mc Entee : Johan du Mury Marais - Sherry MM - Esther du MM - Ever MM
Z
Jean-Claude Vangeenberghe : Osta Rugs Que Sera - OR Coronation - OR
Richebourg
Samantha Vangeenberghe : Osta Rugs Raffia - Sire Major de la Cour
François Mathy jr. : Calmero Orion - Napoleon L - Ivoor
* CSI*** Sopot (POL) 18 - 20 / 06 / 04
Peter Postelmans : Oleander - Piccolo v/h Bloemenhof
Ignace Philips : Irish Ana - Catino de Guldenboom - O"Neil
Bert Prouvé : Twenty - Sandokan - Reggi Roosters
Koen Vereecke : Qualité v/d Begijnakker - Sarah de St. Pierre - Ulrich
* CSI* San Remo (ITA) 18 - 20 / 06 / 04
Luc Leemans : Oxbow - Galathe de Lune - Grand Canyon
Jean-Christophe Meilly : Shannon - Rocky de Laubry - Pascal
* CSI* Roeser (LUX) 18 - 20 / 06 / 04
Henk Clabots : Quicksilber - Soeiko - Norton
Christian Huysegoms : Runaway - Fénaud de Tivolo - Joker
François Bossu : Kali de l"espinette - Kloé d"archonfosse - Lucky Loker
Johan Goen : Quelle fleur d"amour - Robenssn - Movie Star
Laurent Thirion : Comanze - Linotte de Sohan - Ines du Vignoble
John Tassignon : Quatre quarts - Raspail - Libertine
Pascale Haep : Orphelia - Wachter jun - Wabrina
Perry Geryl : Arragon - Heureka de la loge - Tantalys - Let"s talk about -
Lerona
Thierry Goffinet : Gladstone - D"une d"aunis - Erudit d"opal
Lieselot Brondeel : Pagnol - Pegase
Maxime Dehaye : Chikita Z
Karel Cox : Pikachu Ukkepuk hof den dries - Opium v/h Doornenhof
EVENTING
* CIC***/** Luhmühlen (GER) 17 - 20 / 06 / 04
Constantin Van Rijckevorsel : Arapaho - Our Vintage - Tiger Eye
* CCI** Burgie (GBR) 17 - 20 / 06 / 04
Anne-Gaelle Nolens : Coleman Rain
DRESSAGE / DRESSUUR
* CDI Rotterdam 17 - 19 / 06 / 04
small tour :
Sophie Van Lent-Baetens : Dark Diamant
* CDIOP Freudenberg-Giebelwald (GER) 18 - 20 / 06 / 04
Shanna Imbrechts : Anache v/h Noorddauweland
* CDIJ/YR Young neighbours meeting Neubeeren (GER) 17 - 20 / 04 / 06
Amandine Prevost : Tannenhof"s Garcon
ATTELAGE / MENNEN
* CAI-A / CAIP Altenfelden (AUT) 17 - 20 / 06 / 04
Herbert Sauer : Anker - Stan - Adano
Armand De Paepe : Were Di - Arno - Stender
* CAI / CAIP Beekbergen (NED) 16 - 20 / 06 / 04
Gert Schrijvers : Magic Oxaras - Oxeida - Xantic - YK Dark Danilo - Pro
Rembrandt - Unca Capace
Valère Standaert : Ringo - Landor - John - Vurioso - Vianiro
Bruno Taverniers : Iglesias - Kaiser Farao - Hollywood - Dorus
Wim Heylen : Orient - Piot - Bogar - Rangos - Sandro
Bart Verdroncken : Templedruid Simkin - Templedr. Congo - T Salso - T
Sygyvy - T Eye of the storm
Freddy Van Vreckhem : Tiers van den Ark - Jasper
ENDURANCE
* CEI Mompazier (FRA) 19 - 20 / 06 / 04
Freddy Meurens : Halyar Larzac or Fossette de Sky